Shelton potrafi podnieść poziom w ważnych spotkaniach [ANALIZA]

Ben Shelton
Ben Shelton (fot. Hameltion / Wikimedia Commons)

Ben Shelton rok temu pokonał Jannika Sinnera w Szanghaju, teraz spotkają się na tym samym etapie tego turnieju. Amerykanin często potrafi powalczyć z najlepszymi i dobrze spisuje się w meczach z dużą stawką. Ich starcie zaplanowano na 6:30 polskiego czasu.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Shelton w poprzednim tygodniu nie obronił tytułu w Tokio, a w dramatycznym ćwierćfinale z Arthurem Filsem od drugiego seta zmagał się z kontuzją. Stawiało to jego dobry występ w Szanghaju pod znakiem zapytania, ale Amerykanin dał radę pokonać uraz i w spotkaniach z Denisem Shapovalovem i Roberto Carballesem Baeną nie miał żadnych problemów fizycznych. Oba wygrał też w dwóch setach.

Sinner z Pekinu wrócił w teorii na tarczy, ale przecież finał słabym wynikiem nie jest. W meczu z Carlosem Alcarazem miał zresztą swoje szanse, ostatecznie przegrywając dopiero po grubo ponad trzech godzinach. W Szanghaju stracił seta z Tomasem Martinem Etcheverrym, ale dał radę zareagować i wygrać już po raz sześćdzięsiąty pierwszy w tym sezonie (61-6).

Shelton i Sinner zmierzą się po raz piąty. Amerykanin triumfował w ich pierwszym starciu właśnie rok temu w Szanghaju, pokonując rywala lekko zmęczonego po zdobyciu tytułu w Pekinie. Od tamtego czasu Włoch trzykrotnie dokonywał zemsty, a ich ostatni pojedynek mogliśmy oglądać na kortach Wimbledonu. Tam jednak to Shelton był nie w pełni formy fizycznej po trzech pięciosetówkach z rzędu, chociaż udało mu się trochę powalczyć i prawie urwać seta.

Tenis Amerykanina jeszcze się rozwija, ale jego agresywne nastawienie i potężny serwis dobrze działają w takich meczach. Nawet najlepszemu zawodnikowi świata ciężko jest uniknąć tu pewnej losowości i problemów z wypracowaniem sobie znaczącej przewagi czy to w wymianach, czy to na tablicy wyników. Shelton rok temu dał radę zagrać jeden z lepszych meczów w swojej dotychczasowej karierze i pokonać Sinnera, teraz prawdopodobnie znów uda mu się powalczyć.

Typ redakcji: Shelton +4,5 gema (ha) @1,44 (Betclic)

Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, gra bez podatku, cashout, edycja zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych!