LOTTO PZT Polish Tour: Bojarski i Juszczak 1/4 w Koszalinie

Paweł Juszczak
Paweł Juszczak (fot. Marta Kurzacz / GAT Gdańsk)

Rozstawiony z numerem trzecim Paweł Juszczak i posiadacz „dzikiej karty” Alan Bojarski powalczą w piątek o miejsca w półfinałach turnieju ITF M15 Koszalin Open zaliczanego do cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Bojarski, który występuje w Koszalinie dzięki „dzikiej karcie” przyznanej przez Polski Związek Tenisowy, sprawił w czwartek sporą niespodziankę, eliminując rozstawionego z numerem ósmym Fina Patricka Kaukovaltę 6:2, 6:4.

Już przebieg pierwszej partii był dość nieoczekiwany, bowiem młody Polak odskoczył na 5:1, a przy stanie 5:2 nie okazał najmniejszych oznak zdenerwowania, wykorzystując drugiego setbola przy własnym podaniu.

W drugim secie zdołał przełamać rywala już w trzecim gemie, ale nie utrzymał tej przewagi, pozwalając rywalowi wyrównać na 3:3. Od stanu 3:4 zdobył trzy następne gemy i zakończył pojedynek zwycięsko przy pierwszym meczbolu. W ćwierćfinale na drodze Alana stanie Szwed John Hallquist-Lithen, który do głównej drabinki przebił się przez trzy rundy eliminacji.

Spore problemy z wywalczeniem awansu do ćwierćfinału miał Paweł Juszczak, czyli turniejowa „trójka”. Finalista ubiegłotygodniowego turnieju Koszalin Open spędził na korcie trzy godziny i 17 minut, zanim pokonał Niemca Patricka Zahraja 5:7, 6:2, 7:6 (7-4).

W pierwszym secie Paweł prowadził 3:1, a potem również 5:3, ale nie udało mu się go zamknąć, ponieważ przegrał następne cztery gemy.

Drugą partię rozpoczęły obustronne przełamania serwisów, a po nich Zahraj wyszedł na 2:1. Od tego momentu gemy zdobywał tylko Juszczak, który szybko wyrównał stan meczu przy pierwszej piłce setowej.

Decydujący set był najdłuższy i najbardziej zacięty, przebiegał zgodnie z regułą własnego podania, dlatego losy całego spotkania zadecydowały się dopiero w tie-breaku. W nim inicjatywa od początku należała do Polaka, który odskoczył na 2-0, 3-1, 4-2 i 5-3, zanim wykorzystał pierwszego meczbola na 7-4. W piątek rywalem Juszczaka będzie Austriak Sebastian Sorgen.

Wieczorem blisko dołączenia do grona ćwierćfinalistów był Filip Pieczonka, który na kortach Bałtyku wygrał wcześniej cztery mecze, bowiem wcześniej rywalizował skutecznie w trzyetapowych kwalifikacjach. W czwartek przegrał z Niemcem Timem Ruehlem 6:4, 6:7 (3-7), 6:7 (4-7), chociaż w drugim secie prowadził 5:2 i wypuścił z rąk tę przewagę.

Również w 1/8 finału występ zakończył startujący z „dziką kartą” Marcel Kamrowski, przegrywając w czwartek z rozstawionym z numerem piątym Niemcem Maksem Wiskandtem 1:6, 2:6.

Na pewno w finale debla w Koszalin Open wystąpi jedna polska para, ponieważ w piątkowym półfinale Juszczak i Bruno Kokot spotkają się z Jakubem Jędrzejczakiem i Leonem Zaorskim.

Partnerem Tytularnym cyklu jest LOTTO, a Partnerami Głównymi Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz T-Mobile. Partnerami cyklu są także: Supra Brokers, CAR NET Polska, DROGBRUK, Ziaja Polska, Fale Loki Koki, Jantar i Tretorn, natomiast patronem medialnym „Tenis Magazyn”.

Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole “kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, grę bez podatku na wszystko, cashout, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!